Revírne číslo: 3-2530-1-1
Popis revíru v miestnom rybárskom poriadku: Čiastkové povodie Nosického kanála od diaľničného privádzača Nemšová - Dubnica n/Váhom po hydrocentrálu v Ladcoch. Na základe upozornenia SVP, š.p., Správa povodia stredného Váhu Nimnica na nepovolené parkovanie motorových vozidiel na pozemkoch v správe štátneho podniku, upozorňujeme členov, že jazdiť a parkovať na korune i svahoch hydroenergetického kanála, ako i na komunikáciách vedúcich v súbehu s hrádzami je ZAKÁZANÉ! Porušenie tohto zákazu bude riešené privolaním polície, ktorá bude priestupky riešiť v zmysle platných zákonov.
Popis revíru: Nosický kanál je od vodnej elektrárne Ladce po diaľničný privádzač dlhý približne 15,3 km. Vznikol v období rokov 1930 až 1956, ako prívodný kanál pre vodné elektrárne prvej Vážskej kaskády. Trasa kanála vedie súbežne po ľavej strane starého koryta rieky Váh. Pod hydrocentrálami je tzv. odpadový kanál, ktorý je zahĺbený do terénu a má prirodzené štrkové dno. Svahy bokov sú doplnené balvanmi. Približne v polovici vzdialenosti medzi hydrocentrálami prechádza do tzv. prívodného kanála. Tvar koryta kanála je v tomto mieste lichobežníkovitý, brehy a dno sú tvorené z betónových dosiek, čím je zabezpečené návodné tesnenie. Do Nosického kanála ústi nad HC Ilava Lučkovský potok a pod HC Ilava Podhradský a Klobušický potok.
Parkovanie vozidla: Popri Nosickom kanáli vedie po celej jeho dĺžke na oboch stranách obslužná komunikácia, z toho dôvodu je možné parkovať vozidlo predovšetkým popri komunikáciách, na odstavných plochách, pod diaľničnými privádzačmni a pod.. Parkovanie na korune hrádze a svahoch sa neodporúča.
Prístup: Keďže k popri celom kanáli vedie obslužná komunikácia, prístup k nemu je pomerne pohodlný priamo z obcí Hloža, Ladce, Tunežice, Košeca, Ilava, Dubnica nad Váhom, Príles (nie autom).
Zarybnenie: Dominantnými sú nížine druhy rýb. Početne sú zastúpení dravci, ako zubáč, šťuka, sumec, ostriež a úhor. Pôvodné reofilné druhy rýb sú zastúpené podustvou, mrenou, jalcom a nosáľom. V kanáli sa početne vyskytujú tiež sprievodné druhy rýb, ktoré sú významnou potravinovou zložkou dravých rýb. Občasným úlovkom býva i pstruh potočný a dúhový.